کد: 133 تاریخ انتشار: 1394/8/9

الاستیک ها ) کش های ارتودنسی (

یک درمان موفق ارتودنسی در درجه اول به دو چیز بستگی دارد .پشتکار و زمان.گاهی اوقات یک نیروی اضافه لازم است تا دندانها و فک را به موقعیت صحیح خود حرکت دهد .

الاستیک ها یا همان باندهای کشی باعث کشش می شوند اما آنها بدون همکاری  خود فرد کاری را انجام نمی دهند .

برای دستیابی به یک لبخند سالم و زیبا شما باید به توصیه های ارتودنتیست خود در مورد جایگذاری و استفاده از این کش ها توجه کنید .

در ابتدا الاستیک ها ممکن است دندان شما را حساس کنند زیرا دندانهای شما در حال حرکت هستند و معمولا این حساسیت فقط یک تا دو روز طول می کشد .

استفاده نکردن از این کش ها فقط باعث حساس تر شدن طولانی مدت دندانهای شما می شود  و زمان حرکت دندانهای شما را طولانی تر می کنند .

شما مسئول قرار دادن الاستیک ها روی براکت ها هستید ،پس همانگونه که پزشک شما توصیه کرده آنرا استفاده کنید .

همیشه یک تعداد از این بند ها با خود داشته باشید تا در صورت از دست دادن یکی از آنها بتوانید آنرا جایگزین کنید .

اگر روزی فراموش کرده اید که از الاستیک هایتان استفاده کنید ،بعدی را بصورت دوبل استفاده نکنید .

این کش ها تمایل به خستگی دارند و وقتی کشش خود را از دست می دهند آن فشار مناسب را به دندانها و فک وارد نمی کنند پس تعویض آنها طبق دستور پزشک بسیار مهم می باشد .

اگر شما مشکلاتی از قبیل گم شدن الاستیک ها ،گشادی آنها و ... داشته اید به مطب پزشک خود مراجعه کنید و منتظر وقت تعیین شده قبلی خود نباشید .

بخاطر داشته باشید که استفاده مکرر و مناسب از این کش ها و رعایت دستورالعمل های پزشک بهترین و سریع ترین راه برای رسیدن به هدف شما که همان لبخند زیبا و سالم است می باشد .

متن