سایت ارتودنسی دکتر نریمانی متخصص ارتودنسی

مشخصات لثه سالم

بیماری های پریودنتال(لثه)

افتادن ورویش دندان های شیری (تکامل سیستم دندانی)

دندانهای دایمی

فلوراید

مکمل های فلوراید دار

دهانشویه های قابل استفاده در مدارس

درمانهای مکمل حرفه ای توسط دندانپزشک

اجزا ء تشکیل دهنده لبخند

سایش دندان

مواد مخدر جدید و دندانها

حاملگی و بهداشت دهان

اولین معاینه ارتودنسی

کشیدن یا نکشیدن دندان در ارتودنسی

متخصصان دندانپزشکی

دستگاههای ارتودنسی جدید

دقت در انتخاب

دستگاههای ارتودنسی جدید

حس چشایی و زبان

معاینه اولیه

ترس از دندانپزشکی

ایمپلنت

نکاتی برای سفید شدن و سفید ماندن دندانها

هزینه درمان ارتودنسی

بر ترس هزینه های دندانپزشکی غلبه کنیم؟

مشکلات دندان عقل

ارتودنسی ، بهبود کیفیت زندگی

خطرات وسایل موسیقی برای دندانها

لثه و الیاف نگهدارنده دندان

آیاخطر رادیوگرافی دندان جدی است؟

روشهای درمان ارتودنسی نامریی

وسیله های جایگزین نخ دندان

درمان ارتودنسی دو مرحله ای یا یک مرحله ای

اهمیت مراقبت از دندان های شیری کودکان

بردن اطفال به دندانپزشکی

بیماری لثه و ناباروری

حساسیت به مواد دندانپزشکی

انتقال عفونت در درمان ارتودنسی

درمان جراحی فک

پیشگیری از سرطان دهان

خمیردندان

کشیدن دندان نیش دایمی

مراقبت های لازم در حین درمان ارتودنسی متحرك

ردیف کردن دندانها بدون ارتودنسی

برگشت درمان ارتودنسی

دقت در انتخاب درمان کننده

 آیا واقعا ارتودنسی همانند

 یک خیابان تاریک است؟ 

کشیدن یا نکشیدن دندان

دندانپزشکی زیبایی

انتخاب دندانپزشک

پرسشنامه روان شناسان

 

حس چشایی و زبان

حس چشایی که توسط زبان تامین می شود یکی از احساس پنج گانه است که در تشخیص شوری،شیرینی،تلخی،ترشی و تندی کمک میکند.تشخیص این مزه ها توسط جوانه های چشایی است که  در کناره هاوروی زبان قرار گرفته است.مخاطی که این نواحی راتشکیل می دهد از برجستگی هایی بنام پاپیلا تشکیل شده است که در هر یک از آنها تعداد 200 تا 300 جوانه چشایی وجود دارد. جوانه های چشایی برای تشخیص مزه نیازمند ترکیب ماده مورد نظر با بزاق هستند تا بتوانند مزه را به مغز منتقل کنند. درک کامل مزه بطور زیادی با درک بوی ماده ومحیط نیز ارتباط دارد. برای انجام وظایف صحیح زبان حفظ سلامت زبان اهمیت ویژه ای دارد.

زبان یکی از متهمان بوی بد دهان در ارتباط با  مواد غذایی مصرف شده است.این مواد عموما دارای اجزایی بنام مرکاپتان هستند که در موادی مثل سیر یا پیاز وجود دارد. متاسفانه این مواد بوی بدی ایجادمی کنند که رفع آن نیازمند تمیز نمودن سطح زبان و دندانها است.

تحقیقات نشان داده اند که  بطور طبیعی بر روی زبان  آنتی بیوتیک تولید می شود.این آنتی بیوتیک ها از ابتلا شدن به انواع عفونت ها به دلیل باکتریهای موجود بر روی زبان پیشگیری می کنند. طبیعی است که تغییر ترکیب این باکتریها می تواند باعث تغییر رنگ زبان و بوی بد آن نیز شود. آویزان کردن تزیینات به زبان هوس سالمی نیست چرا که اقدامات این چنینی  می توانند باعث تغییر باکتریها و خطرات مرتبط با این مسئله شکستن دندانها،تداخل با صحبت کردن،خطر عفونت وحتی بروز مشکلات مرتبط با تنفس شود.

یکی از مشکلات مرتبط با زبان چسبندگی زبان است.این اشکال به دلیل کوتاه بودن بافت متصل کننده زبان به کف دهان است.این مسئله باعث پایین تر قرار گرفتن زبان و محدودیت حرکت آن می شود.موقعیت بد زبان در این حالت می تواند باعث بروز اشکالات تکلمی ،ناهنجاریهای دندانی وفکی شود.معمولا درمان این ناراحتی با جراحی آسان است.

قراگیری زبان در بین دندانها حالتی است که در افراد از بدو تولد وجود داردولی با رشد و تکامل صحیح از بین می رود. در این حالت زبان در هنگام صحبت کردن یا غذا خوردن در موقعیت جلوتری قرار می گیرد.در این موارد متخصص ارتودنسی می تواند با تجویز یک پلاک ساده در سنین کودکی آنرا درمان و از خطر بروز ناهنجاری در آینده پیشگیری کند.

لکه های با رنگ زرد یا سفید ممکن است بر روی زبان دیده شوند.لکه های سفید معمولا در افراد سیگار و لکه های قرمز در افرادی با کمبود های ویتامین مثل کمبود فولیک اسید یا ویتامین ب 12  دیده می شود.

 با توضیحات ارایه شده بنظر می رسد همانطور که دندانهای شما نیاز به تمیز کردن دارند تمیز کردن زبان نیز لازم است این مسئله بخصوص در افرادی که دارای بوی بد دهان هستند اهمیت زیادتر ی دارد. اینکار با حرکت ملایم مسواک برروی زبان بعد از تمیز کردن دندانها انجام می شود.در این افراد دهانشویه نیز می تواند تاثیرات مثبتی داشته باشد که با تجویز دندانپزشک مصرف می شود.

 

بازگشت به صفحه مقالات

 

 

 

 

 

 

 

2012© All Rights Reserved

info@dr-narimani.com