سایت ارتودنسی دکتر نریمانی متخصص ارتودنسی

مشخصات لثه سالم

بیماری های پریودنتال(لثه)

افتادن ورویش دندان های شیری (تکامل سیستم دندانی)

دندانهای دایمی

فلوراید

مکمل های فلوراید دار

دهانشویه های قابل استفاده در مدارس

درمانهای مکمل حرفه ای توسط دندانپزشک

اجزا ء تشکیل دهنده لبخند

سایش دندان

مواد مخدر جدید و دندانها

حاملگی و بهداشت دهان

اولین معاینه ارتودنسی

کشیدن یا نکشیدن دندان در ارتودنسی

متخصصان دندانپزشکی

دستگاههای ارتودنسی جدید

دقت در انتخاب

دستگاههای ارتودنسی جدید

حس چشایی و زبان

معاینه اولیه

ترس از دندانپزشکی

ایمپلنت

نکاتی برای سفید شدن و سفید ماندن دندانها

هزینه درمان ارتودنسی

بر ترس هزینه های دندانپزشکی غلبه کنیم؟

مشکلات دندان عقل

ارتودنسی ، بهبود کیفیت زندگی

خطرات وسایل موسیقی برای دندانها

لثه و الیاف نگهدارنده دندان

آیاخطر رادیوگرافی دندان جدی است؟

روشهای درمان ارتودنسی نامریی

وسیله های جایگزین نخ دندان

درمان ارتودنسی دو مرحله ای یا یک مرحله ای

اهمیت مراقبت از دندان های شیری کودکان

بردن اطفال به دندانپزشکی

بیماری لثه و ناباروری

حساسیت به مواد دندانپزشکی

انتقال عفونت در درمان ارتودنسی

درمان جراحی فک

پیشگیری از سرطان دهان

خمیردندان

کشیدن دندان نیش دایمی

مراقبت های لازم در حین درمان ارتودنسی متحرك

ردیف کردن دندانها بدون ارتودنسی

برگشت درمان ارتودنسی

دقت در انتخاب درمان کننده

 آیا واقعا ارتودنسی همانند

 یک خیابان تاریک است؟ 

کشیدن یا نکشیدن دندان

دندانپزشکی زیبایی

انتخاب دندانپزشک

پرسشنامه روان شناسان

 

هزینه ارتودنسی

ممکن است شما به دنبال درمان ارتودنسی و بدست آوردن لبخند سالم و زیبا باشید ولی با مشکلات اقتصادی زیادی که امروزه همه ما داریم  نگرانی هایی در ارتباط با هزینه درمان داشته باشید.بهتر است بدانید که هزینه درمان ارتودنسی بسته به نوع مشکل ،شدت آن ، طول دوره درمان و اینکه توسط چه کسی و حتی در کجا درمان می شوید متفاوت است. با اطلاعاتی که من دارم میانگین این مبلغ در درمانگاه هایی که درمان ارتودنسی انجام می دهند در محدوده یک میلیون و پانصد هزار تومان تا دومیلیون تومان و درمطب های متخصصان ارتودنسی بالای دو میلیون تومان است. که در هر دو گروه بصورت اقساطی از بیماران دریافت می شود.این بدین معنی است که برای داشتن دندانهای ردیف و زیبایی بیشتر علاوه بر وقتی که باید صرف کنید هزینه نسبتا بالایی را هم باید بپردازید. مثل بسیاری از تصمیمات مهم زندگی  ،برای چنین تصمیمی نیز لازم است بررسی خوبی انجام دهید.

هزینه نهایی درمان ارتودنسی وابسته به انتظار نهایی بیمار از درمان است.گاهی اوقات خواسته بیمار در حد ردیف کردن دندانها و گاهی برای تغییر فرم کلی صورت است . طبیعی است که روش درمان در این دو گروه متفاوت بوده هزینه متفاوتی را درپی خواهد داشت.گاهی اوقات نیز بیمارانی به ما مراجعه می کنند که مشکل اصلی خود را یک دندان خاص مثل دندان نیش عنوان می کنند .اینکه  بخواهیم با کاستن از وسایل مورد نیاز  درهزینه درمان صرفه جویی داشته باشیم در اغلب موارد ازنظر علمی محدودیت هایی دارد.

معمولا درمانهایی که صرفا به حرکت دادن دندانها مربوط می شود از درمانهایی که برای تغییر موقعیت استخوانها چه با روشهای اصلاح رشد و چه با کمک روشهای جراحی انجام می شود ارزان تر هستند.جالب است بدانید هزینه چنین درمانهای ساده ای در ایران بسیار ارزان تر از درمان هایی است که درکشورهای خارجی انجام می شود و این درمانها در سایر کشورها حداقل دو تا سه برابر هزینه بیشتری می طلبد.

مسئله دیگر آن است که فرد درمان کننده کیست و چه مهارت و رتبه علمی دارد.سلسله مراتبی که  ازنظر علمی برای این رشته وجود دارد به این صورت است که فرد با اخذ درجه دکترا دندانپزشک است.با ادامه تحصیل در دوره تخصصی در دانشگاه به مدت 3 تا 4 سال فرد به درجه تخصص می رسد .اگر این فرد در امتحان  شفاهی و کتبی  پایان دوره تخصص موفق شود دارای بورد تخصصی خواهد شد.فردی که دارای بورد تخصصی باشد می تواند بعنوان عضو هیئت علمی در دانشگاه مشغول بکار شودو  به درجات استادیاری،دانشیاری و درنهایت استادی نایل می شود.  اینکه درمان شما را چه کسی در این طیف انجام می دهد قطعا اهمیت دارد.

 برای کسانی که درمان خود را در کلینیک یا درمانگاه انجام می دهند نگرانی هایی وجود دارد.تغییر پزشک درمان کننده به دلیل  نظر مدیر کلینیک یا متخصص درمان کننده همواره برای این بیماران دردسر ساز است.با توجه به طولانی بودن درمان ارتودنسی اطمینان از حضور متخصص درمان کننده در محل آینده نگری بجایی است که شما را از بسیاری از مشکلات  مثل تکرار درمان یا پرداخت هزینه اضافی دور می کند.

 

بازگشت به صفحه مقالات

 

 

 

 

2012© All Rights Reserved

info@dr-narimani.com