سایت ارتودنسی دکتر نریمانی متخصص ارتودنسی

مشخصات لثه سالم

بیماری های پریودنتال(لثه)

افتادن ورویش دندان های شیری (تکامل سیستم دندانی)

دندانهای دایمی

فلوراید

مکمل های فلوراید دار

دهانشویه های قابل استفاده در مدارس

درمانهای مکمل حرفه ای توسط دندانپزشک

اجزا ء تشکیل دهنده لبخند

سایش دندان

مواد مخدر جدید و دندانها

حاملگی و بهداشت دهان

اولین معاینه ارتودنسی

کشیدن یا نکشیدن دندان در ارتودنسی

متخصصان دندانپزشکی

دستگاههای ارتودنسی جدید

دقت در انتخاب

دستگاههای ارتودنسی جدید

حس چشایی و زبان

معاینه اولیه

ترس از دندانپزشکی

ایمپلنت

نکاتی برای سفید شدن و سفید ماندن دندانها

هزینه درمان ارتودنسی

بر ترس هزینه های دندانپزشکی غلبه کنیم؟

مشکلات دندان عقل

ارتودنسی ، بهبود کیفیت زندگی

خطرات وسایل موسیقی برای دندانها

لثه و الیاف نگهدارنده دندان

آیاخطر رادیوگرافی دندان جدی است؟

روشهای درمان ارتودنسی نامریی

وسیله های جایگزین نخ دندان

درمان ارتودنسی دو مرحله ای یا یک مرحله ای

اهمیت مراقبت از دندان های شیری کودکان

بردن اطفال به دندانپزشکی

بیماری لثه و ناباروری

حساسیت به مواد دندانپزشکی

انتقال عفونت در درمان ارتودنسی

درمان جراحی فک

پیشگیری از سرطان دهان

خمیردندان

کشیدن دندان نیش دایمی

مراقبت های لازم در حین درمان ارتودنسی متحرك

ردیف کردن دندانها بدون ارتودنسی

برگشت درمان ارتودنسی

دقت در انتخاب درمان کننده

 آیا واقعا ارتودنسی همانند

 یک خیابان تاریک است؟ 

کشیدن یا نکشیدن دندان

دندانپزشکی زیبایی

انتخاب دندانپزشک

پرسشنامه روان شناسان

 

بر ترس هزینه های دندانپزشکی غلبه کنیم؟

یکی از دلایلی که مردم تمایل زیادی برای رفتن به مطب دندانپزشک ندارند ترس زیاد از هزینه های  درمانهای دندانپزشکی است.این موضوع حتی در کشور ما که هزینه های دندانپزشکی  نسبت به کشورهای دیگر ارزانتر است نیز صحت دارد.از طرف دیگر وقتی شما  به دندان درد مبتلا شوید حاضرید هر چقدر هم شده از دسترنجتان بپردازید تا از درد موجود رهایی پیدا کنید.چرا که ادامه فعالیت وکسب وکار با چنین دردی امکان پذیر نیست.اینکه چرا درمانهای دندانپزشکی بنظر مردم گران می رسند نتیجه چندین عامل است.این مسئله با میزان هزینه های  آموزش،مواد اولیه ، اقدامات درمانی مورد نیاز ، تعداد جلسات موردنیاز برای درمان و تجربه و تخصص فرد درمان کننده مرتبط است. با همه این توضیحات کنترل  پرداخت هزینه های زیاد دندانپزشکی در دست شماست.راههای بسیار ساده ای وجود دارند که با درنظر گرفتن این راهها شما می توانید از هزینه های زیاد دندانپزشکی دور شوید:

پیشگیری: بهترین و ارزان ترین اقدام ، پیشگیری از بیمار شدن است.این مسئله بخصوص در درمانهای دندانپزشکی اهمیت دارد.بسیاری از مشکلاتی که افراد با دندانهای شان پیدا می کنند می تواند با روشهای انجام صحیح بهداشت دهان و دندان پیشگیری شود.بهداشت صحیح دهان ودندان شامل  دوری از استفاده از مواد غذایی قندی دربین وعده های غذایی، شستشوی دهان و دندانها با انجام مسواک زدن و نخ زدن صحیح دندانها است.

مراقبت دوره ای یا ویزیت دوره ای هر 6 ماه یکبار:این مراقبت ها کمک شایانی در تعیین نواقص بهداشتی و نیاز به اقدامات پیشگیری و تشخیص زود هنگام مشکلات دارد. بنابراین با تشخیص مشکلات در مراحل اولیه نیاز های درمانی کمتری وجود داشته و هزینه بسیار کمتری هم برای آن پرداخت می شود.

مداخله سریع: اگر به هر دلیلی نتوانسته اید مراقبت های دوره ای توسط دندانپزشک را انجام دهید و مشکلی در دندانهایتان احساس می کنید آنرا به امروز و فردا موکول نکنید. باید بدانید که پیشرفت مشکلات دندانپزشکی هزینه های درمان آنرا افزایش می دهد.همه ما با مفهوم تورم و افزایش قیمت ها در طی زمان  خیلی خوب آشنا هستیم.

بیمه های دندانپزشکی: یکی از راههای حدوسط برای کنترل این هزینه  استفاده از بیمه های تکمیلی است.اغلب بیمه های موجود درکشور بخش بسیار زیادی از هزینه های دندانپزشکی رابطور معمول نمی پردازند  وبرای تحت پوشش قرار دادن این هزینه مبالغ اضافه ای را بعنوان پوشش های تکمیلی دریافت می کنند. در صورتی که پوشش  تکمیلی برای هزینه های دندانپزشکی داشته باشید باز هم بایستی فرانشیز های مربوطه را در برخی از درمانها پرداخت کنید.

انتخاب درمان های ارزان تر: برخی از درمانها در دندانپزشکی هزینه زیادتری دارند.مثلا دردرمانهای ترمیمی در برخی از دندانها امکان انتخاب رنگ ماده ترمیمی وجود دارد.اگر در حال حاضر توان مالی بالایی ندارید برای کنترل بیماری می توانید  در صورت صلاحدید دندانپزشک از روشهای ارزان تر استفاده کنید.

این ها فقط بخشی از پیشنهاداتی است که شما می توانید برای کاهش هزینه های دندانپزشکی داشته باشید اگر شما  بخواهید موردی با آن  اضافه کنید چه موردی است؟   

 

بازگشت به صفحه مقالات

 

 

 

 

 

 

 

2007© All Rights Reserved

info@dr-narimani.com