سایت ارتودنسی دکتر نریمانی متخصص ارتودنسی

مشخصات لثه سالم

بیماری های پریودنتال(لثه)

افتادن ورویش دندان های شیری (تکامل سیستم دندانی)

دندانهای دایمی

فلوراید

مکمل های فلوراید دار

دهانشویه های قابل استفاده در مدارس

درمانهای مکمل حرفه ای توسط دندانپزشک

اجزا ء تشکیل دهنده لبخند

سایش دندان

مواد مخدر جدید و دندانها

حاملگی و بهداشت دهان

اولین معاینه ارتودنسی

کشیدن یا نکشیدن دندان در ارتودنسی

متخصصان دندانپزشکی

دستگاههای ارتودنسی جدید

دقت در انتخاب

دستگاههای ارتودنسی جدید

حس چشایی و زبان

معاینه اولیه

ترس از دندانپزشکی

ایمپلنت

نکاتی برای سفید شدن و سفید ماندن دندانها

هزینه درمان ارتودنسی

بر ترس هزینه های دندانپزشکی غلبه کنیم؟

مشکلات دندان عقل

ارتودنسی ، بهبود کیفیت زندگی

خطرات وسایل موسیقی برای دندانها

لثه و الیاف نگهدارنده دندان

آیاخطر رادیوگرافی دندان جدی است؟

روشهای درمان ارتودنسی نامریی

وسیله های جایگزین نخ دندان

درمان ارتودنسی دو مرحله ای یا یک مرحله ای

اهمیت مراقبت از دندان های شیری کودکان

بردن اطفال به دندانپزشکی

بیماری لثه و ناباروری

حساسیت به مواد دندانپزشکی

انتقال عفونت در درمان ارتودنسی

درمان جراحی فک

پیشگیری از سرطان دهان

خمیردندان

کشیدن دندان نیش دایمی

مراقبت های لازم در حین درمان ارتودنسی متحرك

ردیف کردن دندانها بدون ارتودنسی

برگشت درمان ارتودنسی

دقت در انتخاب درمان کننده

 آیا واقعا ارتودنسی همانند

 یک خیابان تاریک است؟ 

کشیدن یا نکشیدن دندان

دندانپزشکی زیبایی

انتخاب دندانپزشک

پرسشنامه روان شناسان

 

فلوراید

فلوراید با محکم وقوی کردن لایه خارجی دندان از پوسیدگی دندان جلوگیری می کند. استفاده از فلوراید به صورت سیستمیک یا موضعی ،وسیله مفیدی جهت پیشگیری یا کاهش شیوع پوسیدگی دندانی است .

نحوه اثر فلوراید:

بافت دندان به صورت دائم در حال حذف وباز جذب املاح معدنی خود می باشد .اسید های موجود در مواد غذایی یا اسید تولید شده توسط باکتری ها باعث حذف مواد معدنی مینا می شوند.محصولات مکمل نوشیدنی ها،غذاها یا مواد بهداشتی حاوی فلوراید باعث کاهش حذف مواد معدنی وتقویت معدنی شدن بافت دندان می شوند.

فلوراید از 2 طریق به بافت دندانی می رسد: فلوراید سیستمیک از طریق مواد غذایی بلعیده شده و در محیط روده وارد گردش خون شده ودر نهایت به دندان می رسد .

این فلوراید از طریق آب آشامیدنی حاوی فلوراید ، غذاهای حاوی فلوراید(ماهی، گوشت گوساله، جگر، کره، آرد، تخم مرغ، چای، اسفناج وهر نوع غذایی که با آب فلورایددار طبخ شده باشد.) ویا محصولات بهداشتی مثل خمیردندان قورت داده شده وارد دستگاه گوارش می شود. این فلوراید در سنین تشکیل وتکمیل دندان، از سن تولد تا دهه دوم زندگی می توانند در درون استخوان به بافتهای دندانی وارد شده و ساختمان آن را قوی تر نمایند. به طوری که چارچوب مینای تشکیل شده در حضور فلوراید سیستمیک به طور قابل توجهی قویتر از چارچوب مینای تشکیل شده بدون حضور فلوراید می باشد .

راه دوم رسیدن فلوراید به دندان از طریق بکارگیری موضعی محصولات حاوی فلوراید بر روی دندان می باشد. فلوراید های موضعی باعث شارژ مجدد میزان فلوراید سطح دندانی میشوند. بنابراین سطح دندان از طریق معدنی شدن مجدد قویتر ومحکمتر می شود .فلوراید های موضعی شامل خمیر دندانهای حاوی فلوراید ،دهان شویه ها ی حاوی فلوراید ، آب حاوی فلوراید یا محصولاتی که توسط دندانپزشک بر روی سطح دندان قرار داده می شود.     

فلوراید دار کردن آب آشامیدنی یکی از موثرترین واقتصادی ترین راه برای جذب فلوراید سیستمیک  وموضعی می باشد که در اغلب کشورهای پیشرفته انجام می شود در کشورهای غربی با هزینه تقریبا معادل 250 تومان برای هر فرد در طول سال به این هدف رسیده اند که با توجه به اثرات قابل توجه آن در کاهش بیماری های دهان ودندان رقم بسیار ناچیزی می باشد. هنگامی که آب فلوراید دار نوشیده می شود قسمتی از فلوراید نوشیده شده در محیط دهان جذب سطوح خارجی دندان می شود. فلوراید باعث تغییر طعم ،رنگ وبوی آب آشامیدنی نمی شود. میزان فلوراید موجود درآب اندازه مشخصی ندارد ومقادیر زیادتر می تواند باعث ایجاد لکه های قهوه ای رنگ بر روی دندان های در حال تشکیل شود.در بعضی نواحی کشورمان بصورت طبیعی مقادیر فلورای کافی بوده وحتی در نواحی مثل جنوب کشور مقادیر آن از حد طبیعی زیادتر می باشد . دندانهایی که در معرض فلوراید زیاد از حد قرار گرفته باشند دچار تغییر رنگ می شوند که به آن فلوئوروزیس گفته می شود . این دندانها ، در کل سالم بوده ، به طور قابل توجهی قوی بوده ودر مقابل پوسیدگی مقاوم هستند.

میزان فلوراید تکمیلی مورد نیاز وابسته به مقدار فلوراید آب آشامیدنی ،سن کودک،خطر بروز پوسیدگی (استعداد کودک به پوسیدگی)وفاکتورهای تغذیه ای مثل میزان مصرف مواد قندی است. همیشه قبل از شروع استفاده از محصولات مکمل با یک دندانپزشک مشورت نمایید.

 

بازگشت به صفحه مقالات

 

 

 

 

 

 

2012© All Rights Reserved

info@dr-narimani.com